Skip to main content

قوانین و مقررات دامین کده

دامین کده فقط یک سایت خرید و فروش دامنه می باشد که توسط کاربران بعنوان فروشنده در دسته بندی های مختلف و به صورت قیمتهای اعلامی یا توافقی جهت فروش و انتقال قرار داده میشوند. تمامی دامنه های به فروش گذاشته شده قابل انتقال می باشند .

پس از خرید دامنه مورد نظر فروشنده دامنه موظف است کد انتقال دامنه را بین 8 تا 24 ساعت در پنل کاربری وارد نماید تا به ایمیل خریدار ارسال شود .

دامنه های انتقال داده شده به شخص جدید براساس قبمت شرکت های ثبت دامنه مختلف ممکن است دارای هزینه ثبت باشند که بر عهده خریدار بوده و دامین کده یا فروشنده دامنه فقط وظیفه انتقال دامنه را برعهده دارند..

هزینه دامنه های خریداری شده فقط تا قبل از ارسال کد انتقال قابل استرداد می باشد و بعد از ارسال کد انتقال به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. دامین کده هیچ مسئولیت و پشتیبانی در قبال دامنه های فروخته شده و موارد بعد از ارسال کد انتقال دامنه نخواهد داشت .

کلیه دامنه های ثبت شده در دامین کده توسط فروشندگان ثبت میگردند و تمام مسئولیت آنها بر عهده فروشنده می باشد.

کلیه کاربران ملزم به مطالعه و رعایت کامل قوانین موضوعه کشور و قوانین مرتبط با ثبت و فروش دامنه از جمله مقررات پژوهشگاه دانش های بنیادی (nic) و همچنین قوانین و مقررات سایت رند هستند. جهت درج آگهی دامنه کاربر باید قانونا مالک دامنه های آگهی شده بوده و یا مستند به اسناد معتبر قانونی همجون وکالتنامه محضری در خصوص فروش دامنه های آگهی شده از جانب مالک، مجوز لازم را داشته باشد و بدیهی است در غیر این صورت اقدام کاربر تخلف محسوب گردیده و در صورت اطلاع سایت و یا شکایت ذینفع ، علاوه بر انسداد حساب کاربری و تعلیق کلیه فعالیتها و آگهی های کاربر، کلیه اطلاعات حساب کاربری متخلف از جمله IP ، به مراجع انتظامی و قضایی ذیصلاح تحویل داده خواهد شد و تا زمان حصول نتیجه، پیگردهای قانونی لازم به انجام خواهد رسید.

کاربران موظفند اطلاعات مندرج در جزئیات آگهی های خود را به درستی انتخاب و درج نمایند و در صورتی که بدون در نظر گرفتن تعاریف ، قوانین و ... اقدام به انتخاب و درج اطلاعات ناقص و غیر واقعی نمایند ، وب سایت دامین کده مختار است نسبت به حذف آگهی ها و انسداد حساب کاربری آنان بدون اطلاع قبلی اقدام نماید.

کلیه کاربران موظف به رعایت اصول ایمنی فعالیت اینترنتی از جمله حفظ نام کاربری و رمز عبور بصورت محرمانه بوده و مسئولیت هر گونه سهل انگاری در این خصوص یا در اختیار غیر قرار دادن مشخصات فوق الذکر بعهده خود کاربران است.

هر کاربر علاوه بر لزوم اطلاع از قوانین کلی حاکم بر شرایط خرید و فروش دامنه ( از جمله شرایط نقل و انتقال ، پرداخت وجه و ... ) موظف به مطالعه کامل تمام قوانین و مقررات ، توضیحات ، توصیه ها و.... مندرج در بخشهای مختلف سایت است؛ لازم به ذکر است نداشتن اطلاعات کافی در زمینه های قانونی و همچنین مقررات سایت که ناشی از عدم مطالعه موارد ذکر شده باشد، رافع مسئولیتهای کاربر نخواهد بود